Youtube ile para kazanmak için neler yapmalıyız?

1 dakika


İnternet piyasasında en çok tıklananlardan olan dev Youtube para kazanmak için ideal bir çözüm. Nasıl çalışıyor önce ona bakalım. Youtube diğer rakiplerinden üstün olmayı küresellik, hızlılık, kullanılabilirlik ve tabi ki üyeleriyle başarıyor. Peki Youtube ne için üye topluyor, üyelerin kazancı ve kendi çıkarları neler? Youtube üyelerine video paylaşım hakkı veriyor ve bu hakkı sizin için koruyor.

Üyelerin videolar için beğeni yorum ve paylaşım imkanları ve öneriler bazı videoların patlamasını sağlıyor. Eğer görüntü tıklanmaya başlandıysa öneriler sayesinde katlamalı gidiyor. Youtube üyelerine tıklanma sayısına göre para ödüyor. Para kaynağı ise reklamlar. Biz de para kazanmak için ilgi odaklı paylaşımlar yaparak bunu sağlayabiliriz.

Abone sayılarını arttırırsak (bunun için süreklilik ve izleyici kitlesi oluşturmanız gerekiyor) bir sonraki yüklediğimiz videoların daha kısa sürelerde daha yüksek tıklanma sayılarına ulaşabiliriz. Youtube’ un ödediği para ilk başlarda ne kadar küçük görülse de sadece bununla ciddi kaynaklar elde edildiğinin farkına varacaksınız. Para Kazanmak için Youtube’ a başvurduysanız acele etmeyin ve yüklemelerin kalitesine önem gösterin. Kanal oluşturun ve belli bir konusu olsun. Mesela güldürü-mizah. Yani diğer üyeler sizin kanalınıza girerken belirli bir sebebi olursa bu sürekli olur ve takip oranınız artar. Bir diğer dikkat edeceğiniz husus da etiketler. Anahtar kelimeleri yakalayarak video aramalarında başarılı sonuçlar elde edebilir video adının çekiciliğiyle tıklanmaları arttırabilirsiniz. Tabi etik olmanız tavsiyemdir. Youtube’ un da bu konular için şartları var tabi.

Videonuz kayıt altındayken arka planda çalan herhangi bir müzik sıkıntı yaratabilir, videoların size ait olması gerekmektedir. Telif hakkı en çok dikkat edilen kuraldır. Para kazanmak için bunlara uyulduğunda çok ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Hatta sizin direk olarak geçim kaynağınız dahi olabilir.


Onay Keleş
Uzun yıllardır internet projeleri yöneten yazar; wordpress, teknoloji, dizi ve internet kategorileri ile ilgili içerik üretmektedir.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant implant veneers Gülüş Estetiği Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Replika Saat | Rolex Saat