Yeni video yükleme servisi IGTV ile INSTAGRAM Youtube’a rakip oluyor

1 dakika


Dünyanın bir numaralı fotoğraf ve video yükleme uygulaması Instagram şimdiye kadar en fazla bir dakikalık videolar yüklemeye izin veriyordu.
1 milyar aktif kullanıcıya sahip Instagram bu hafta IGTV (Instagram TV) ‘yi piyasaya sürüyor.

PEKİ MERAKLA BEKLENEN IGTV OZELLİKLERİ NELER?

Instagram kurucusu Kevin Systrom yaptığı açıklamalarda IGTV’nin 1 saate kadar video yayınlama özelliği olduğunu belirtti. Yüklenen videolar insanların telefonu tutuş biçimine uygun olarak dikey şekilde (portre modunda) görülecek. Önceden bilgisayardan video yüklemeyi desteklemeyen Instagram bundan böyle IGTV  uygulaması ile buna da imkan sağlayacak.

YouTube’a rakip olması beklenen IGTV’de reklam olup olmayacağına şimdilik karar verilmediği söyleniyor ancak dünyanın en popüler uygulamalarından biri olan Instagram’ın da ilerleyen zamanlarda tıpkı YouTube gibi reklam gelirinden ciddi anlamda faydalanma fırsatını kaçırmayacağı tahmin ediliyor.

IGTV’YE NEREDEN ULAŞILACAK?

Verilen bilgilere göre IGTV, Instagram’ın Keşfet bölümünde bulunacağı gibi Instagram’dan ayrı bir uygulama olarak da piyasaya sürülecek.

Onay Keleş
Uzun yıllardır internet projeleri yöneten yazar; wordpress, teknoloji, dizi ve internet kategorileri ile ilgili içerik üretmektedir.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant implant veneers Gülüş Estetiği Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Replika Saat | Rolex Saat