WordPress site kurarken dikkat edilmesi gerekenler

2 dakika


Artık birçok bilgiye kalın kitaplar yerine birkaç saniyelik işlemler ile internet üzerinden kolayca erişebiliyoruz. Bilgilere erişmemiz için içeriklerin barındığı sistemlerin altyapısı genelde WordPress olarak tercih edilmektedir. Çünkü WordPress site sahibine ve kullanıcılara daha rahat ve hızlı bir kullanım vaat ediyor. Bu durum da site yöneticileri için büyük bir kolaylık, çünkü WordPress sisteminde bulunan yardımcı eklentiler sayesinde birçok konuda robotlar size yardımcı olmaktadırlar. Sitenizi adeta siz ve bir robot sistemi ordusu yönetir. Peki bu avantajlı WordPress sistemini kurarken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

 

Site Tasarımı

Bir site için ilk izlenim ve kullanıcıya hissettirdikleri oldukça önemlidir. Bu yüzden site temanızı seçerken renk uyumu düzgün ve stabil çalışan bir tema olmasına dikkat etmelisiniz. Mümkünse tema için bir miktar bütçe ayırmalı ve sürekli güncellemeler ile desteklenen bir tema sahibi olmalısınız. Bu, temanın WordPress sistemindeki değişikliklere otomatik olarak uyum sağlaması için önemli bir noktadır. Paralı temalardaki destek sayesinde sitenizde veya temanızda oluşan sorunları sormak için karşınızda bir insan olacağı için bu problemleri daha kolay aşabilirsiniz.

 

Hedef Kitle

Bir blog veya site sahibi olmadan önce hangi kitleye ve topluluğa hitap edeceğinizi önceden belirlemelisiniz. Kendinizi bu doğrultuda hazırlamalı ve gerekirse sitenin tasarımında küçük değişiklikler yapmalısınız. Yazılarınızda ise özgün olmalı ve en az 300 kelime olacak şekilde yazılar yazmalısınız. Uzun ve özgün yazılar Google’ın gözünde her zaman daha değerlidir. Sizi sıkı takip edecek insanları kendinize bağlamak istiyorsanız sürekli olarak sitenizdeki kullanıcılara hitap eden içerikler girmeli ve onlara sürekli farklı bilgiler vermelisiniz.

 

Arama Motorlarında Üst Sıralarda Gözükmek

Bu nokta sızın ve sitenizin kaderi için oldukça belirleyici bir faktördür, çünkü arama motorlarından sitenize kullanıcı kazandıramazsanız düşük hit seviyesinde kalabilirsiniz ve bu durum da sizin şevkinizi kırabilir. Her zaman yola ilk çıktığınız günkü gibi heyecanlı ve araştırmaya meraklı durumda olmalısınız. Özellikle ilk aşamada, yani site yeni hayta geçirildiğinde bir SEO uzmanı ile anlaşmalı ve iç-dış SEO ayarlarını eksiksiz bir şekilde yapmalısınız. Bunun yanında çeşitli forumlarda ve sosyal platformlarda da sitenizi tanıtan yazılar yayınlayabilir ve kullanıcıları sitenize çekebilirsiniz.


Onay Keleş
Uzun yıllardır internet projeleri yöneten yazar; wordpress, teknoloji, dizi ve internet kategorileri ile ilgili içerik üretmektedir.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant implant veneers Gülüş Estetiği Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Replika Saat | Rolex Saat