Türkiye’de yaşanmış 5 ilginç olay

1 dakika


Gün geçmiyor ki, enterasan bir haberle uyanmayalım. Her gün televizyonu açtığımızda, sosyal medyaya girdiğimizde karşımıza çıkan ilginç ve akıl almaz haberler her geçen gün artıyor. Bazen o kadar değişik gündemlere maruz kalıyoruz ki şu cümleyi kurmadan edemiyorum; ‘Başka ülkede yaşayamam’. Gelin hep birlikte Türkiye’de yaşanmış beş ilginç olaya bakalım:

1- İnternet üzerinden ayakkabı satın almak isteyen iki kuzenin başına gelen bu ilginç olay, dikkatsiz alışveriş sonucu herkesin başına gelebilecek nitelikte. Şık, pahalı ve kaliteli görünümlü bir siteden iki çift ayakkabı siparişi veren kuzenler, ürün ellerine ulaşmadan banka üzerinden ödemelerini yapmışlar. Ertesi gün kargo geldiğinde ise, ayakkabı kutusundan iki adet patlıcan çıkmış. Gerçekten enteresan bir olay. Yetkilileri arayıp şikâyet ettiklerinde ise aldıkları cevap; ‘Közleyip yiyin’ olmuş.

2- Adana’da beyaz köpekleri kahverengiye boyayarak cins köpek diye satan adamın, yaptığı işin arkasında durması yaptığı işten daha enteresan. Kendini savunmak için şu sözleri kullandı; ‘Haftalardır vitrinde duruyorlar kimse ilgilenmedi. Kahverengiye boyadığım gibi satın aldılar. Irkçılık yapmayın ben yaptığım işin arkasındayım’.

3- Bu olaya çok şaşıracaksınız. Kendisine tecavüz etmek isteyen kişiye beklemesini ve üstüne daha rahat bir şeyler giymeye gideceğini söyleyen kadın, geri döndüğünde adamın başından aşağı kızgın yağ dökmüş.

4-Bir enteresan olay daha Şanlıurfa’dan geliyor. Evde oyun oynayan 4 yaşında ki çocuk düdüklü tencereye sıkışmış. Çocuğu kurtaramadıklarında ise devreye itfaiye girmiş. Gerçekten akıl almaz bir olay.

5- Enteresan olayların en çok yaşandığı Adana’da bu kez, içerisinde bomba olduğu şüphelenilen araca müdahale eden polislere, yardım etmek amacıyla halk yolu tüplerle kapattı. Sıcakların kavurduğu yaz aylarında, güneşe ateş eden vatandaştan sonra Adana’da gerçekleşen enteresan olaylar pekte şaşırtmıyor artık.

 


Onay Keleş
Uzun yıllardır internet projeleri yöneten yazar; wordpress, teknoloji, dizi ve internet kategorileri ile ilgili içerik üretmektedir.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant implant veneers Gülüş Estetiği Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Replika Saat | Rolex Saat