Sonsuza dek yaşam için Altered Carbon izleyin

1 dakika


İzlediğim yabancı diziler arasında konusu bakımından en çok sevdiğim dizilerden biri Altered Carbon!

Sırada bir bilim kurgu dizisi gibi geliyor ilk bakışta hikaye! Ancak ilk bölümlerden itibaren hikaye, “hadi dünyayı uzaylılardan kurtaralım kafası” yerine gelecekte her şeye sahip insanların yetinmeyen ve durmak bilmeyen açlığına gidiyor.

Kısaca bahsetmek gerekirse 250 yıl sonra uyandırılan bir adamın kendin bedeninde değilde başka bir beden yaşama dönmesi ve dönemin zengin bir adamının cinayeti çözmesi dizinin ilk bölümlerinin özeti diyebilirim. Nasıl başka bir adamın bedenin yaşama döndü derseniz? Bu dizi de teknolojinin gelişimi ile insanların zihinlerinin (ruhlarının) bir bellek aracılığı ile başka bedenlere aktarılması gerçekleşiyor. Bu beden değişimlerinde zengin-fakir insanların arasındaki uçurumda görülüyor. Zengin kesimin daha iyi bedenlere zihinleri aktarılıyor. Fakir kesimin ise yıllar hapis yatmış ve cezası bitmiş suçluların yerine zihinleri aktarılıyor.

Diziyi daha fazla anlatarak spoiler vermek istemem. Ama bir blog yazısında şunu okumuştum. Bütün hikayeyi GELİN-GÖRÜMCE kavgası olarak özetlemişti. Bende bu özet’e her ne kadar katılsam da bu yılın sonunda 2018 yılının en iyi yabancı diziler kategorisinde ilk sıralarda olacağına inanıyorum. Altered Carbon yabancı dizi severler için önerimdir.


Onay Keleş
Uzun yıllardır internet projeleri yöneten yazar; wordpress, teknoloji, dizi ve internet kategorileri ile ilgili içerik üretmektedir.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Netflix’in en iyi yapımları arasına girebilecek kadar başarılı bir dizi olduğunu düşünüyorum. 2.sezonu bekliyoruz bakalım 🙂

implant implant veneers Gülüş Estetiği Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Replika Saat | Rolex Saat