PUBG yeni harita ve silah incelemesi

2 dakika


PUBG, özellikle bu senenin başlarında tüm dünyaya yayılmayı başarmış ve bir anda tüm oyuncuların gözbebeği haline gelmiş bir oyun haline geldi. Bu nedenle de yapımcı şirket oyuna sürekli olarak yenilikler getirmeyi hedefliyor. Böylece oyuncular sıkılmadan PUBG oynayabilecekler.

Oyuna yeni eklenen harita Sanhok ise diğer haritalara oranla daha minimal bir tarzda kalıyor. Harita 4×4 km²’lik bir büyüklüğe sahip. Haritada oyun içerisinde en fazla 100 kişi bulunabilecek ve haritanın küçük olmasından dolayı sürekli çatışma içinde olabilirsiniz. Oyundaki büyük haritalarda dolanırken birisiyle karşılaşamayıp sıkılanlar için mükemmel bir seçenek haline gelmiş durumda.

Oyuncuların özellikle şikayet etmiş olduğu oyun içi hatalar ve hileler de bu yeni gelen yama ile birlikte giderilmeye çalışıldı. Bu sayede oyuncular artık Buglar ile mücadele etmek yerine birbirleri ile mücadele edebilecekler.

Yeni Eklenen Silah QBZ95

Bu silah sadece Sanhok haritasında Scar-L silahının yerini alacaktır ve 5.56 mm’lik bir saldırı tüfeği olarak geçmekte. PUBG yapımcıları tarafından yayınlanan yeni haritanın fragman videosunda silaha dair ipuçları da veriliyor. Üstelik yeni gelen güncelleme ile birlikte mini haritalar için ekstra bir yakınlaştırma özelliği de hayata geçirildi.

pubg qbz95
pubg qbz95

 

PUBG Nedir?

PUBG, geçtiğimiz sene 23 Mart tarihinde erken erişim döneminden çıktı ve artık resmi olarak oyun dünyasında yerini aldı. Henüz erken erişim döneminde iken bile yüzbinlerce kullanıcıya sahip olan PUBG, resmi yayınlanma tarihinden sonra bu rakamı katladı. Henüz erken erişim dönemindeyken oyunda yer alan birçok hata ve sorun, resmi sürüm yayınlandıktan sonra neredeyse yok seviyelerine getirildi fakat geniş haritasından dolayı ister istemez bazı noktalarda hatalar yaşanabiliyor. Oyun yönetimi bu sorunu gidermek için sürekli olarak güncellemeler getirse de bu hala yeterli olmuyor.

Ekip, hataları gidermek için yeni yollar denemeye devam ediyor ve hata oranı her geçen gün azaltılmakta. Bu sayede oyun, profesyonel arenaya girme hakkını çoktan kazandı. Kimi zaman Twitch veya YouTube platformunda resmi veya resmi olmayan turnuvalar düzenleniyor. Bu turnuvaların kazananları ise oyun içi hediyeler veya nakit para gibi çeşitli şeylerle ödüllendiriliyor. Siz de kimi zaman düzenlenen bu turnuvalara katılarak şansınızı deneyebilirsiniz.


Onay Keleş
Uzun yıllardır internet projeleri yöneten yazar; wordpress, teknoloji, dizi ve internet kategorileri ile ilgili içerik üretmektedir.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant implant veneers Gülüş Estetiği Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Replika Saat | Rolex Saat