Milli Savunma Üniversitesi tercih sonuçları açıklandı!

1 dakika


Kısa adı MSÜ Milli Savunma Üniversitesi tercih sonuçları yaklaşık 10 günlük bir gecikmenin sonucunda 21 Haziran 2018 tarihinde açıklandı. Daha önce 11 Haziran tarihinde açıklanacağı belirtilen MSÜ tercih sonuçlarının uzun bir süre açıklanmaması tercih yapan birçok adayda sıkıntılı bir 10 günün geçmesine sebep olmuştur. Askeri öğrenci ihtiyacını gidermek amacıyla öğrenci alımı gerçekleştirecek olan Milli Savunma Üniversitesi tercih sonuçlarını resmi internet sitesi olan www.msu.edu.tr adresinden duyurdu. MSÜ tercih sonuçlarını öğrenek derin bir oh çeken adaylar ise, bundan sonraki sürecin nasıl devam edeceği konusunda resmi bir açıklama beklemeye başlamışlardır.

 

MSÜ Tercih Sonuçları Öğrenme Ekranı

 

MSÜ girmek isteyen adaylar tercihleri sonucunda nerelere yerleştirildiklerini öğrenmek amacıyla günü erken saatlerinden itibaren www.msu.edu.tr adresine girmeye çalışmışlar bu suretle kısa bir süre sistemin kilitlenmese neden olmuşlardır.

MSÜ tercih sonuçlarına göre kayıt yapma hakkı kazanan adayların için ise süreç şu şekilde devam edecektir, belirlenen ilk gün; Evrak Kontrol işlemleri, Kişilik Değerlendirme Testi, Fiziki Değerlendirme, Hava Harp Okulu adayları için Psikomotor Testi ve Fiziki Yeterlilik Testi gerçekleştirilecektir. İkinci gün ise; Kazanan adaylar için Mülakat sınavları ve Bando Astsubay Meslek Yüksekokulları için Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı yapılacaktır.  Bu aşamalardan sonra ise adaylar tercih ettiği okullara Aday Değerlendirme Puanına göre tercih öncelikleri dikkate alınarak yerleştirileceği açıklanmıştır.

 

MSÜ Kayıt İşlemleri

 

MSÜ kayıt işlemleri ise Asil adaylar için 15 ile 18 Ağustos arası yedek adaylar için ise 16 Ağustos ile 7 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirileceği açıklanmıştır.Asil ve yedek listeler www.msu.edu.tr internet adresinden açıklanacak başka herhangi bir mail ya da posta yolu ile bilgilendirme yapılmayacaktır.

 

 


Onay Keleş
Uzun yıllardır internet projeleri yöneten yazar; wordpress, teknoloji, dizi ve internet kategorileri ile ilgili içerik üretmektedir.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant implant veneers Gülüş Estetiği Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Replika Saat | Rolex Saat