Kurumlar İçin Blog Sahibi Olmanın Faydaları

1 dakika


Birçok kurum, kuruluş ve firmanın uzun zamandır web siteleri içinde veya harici olarak blog bulundurmaya ve güncellemeye başladığını farketmişsinizdir. En ufak hacimli işletmeden tutunda, en çok bilinen ve marka olmuş şirketlere kadar tamamı web sitelerine blog entegre edip bunu etkili şekilde kullanmaya başlamaktadırlar. Bloglamanın kurumsal anlamda neden bu kadar rağbet gördüğünü ve yaygınlaşmaya başladığını hiç merak ettiniz mi?

 

kurumsal blog
kurumsal blog

Kurumlar İçin Bloglar Neden Önemli?

Arama motorları sık güncelleme ve sürekli yeni içerik akışını çok seviyorlar. Bu yüzden blog sahibi olmak yapabileceğiniz en güçlü SEO (arama motoru optimizasyonu) çalışmasıdır.Sürekli ve kalıcı olarak güncel olmak, sahip olduğunuz müşteri portföyünüzü firmanız ile ilgili olarak yeniliklerden haberdar kılmak son derece önemlidir. Blog sahibi olarak hem müşterilerinizi firmanız ile ilgili gelişmelerden haberdar etmiş olursunuz hem de müşteri portföyünüz ile firmanız arasında organik bir bağ oluşturmuş olursunuz.

 

Blog sahibi olarak müşterileriniz ile aranızda ki güven bağını güçlendirirsiniz. Bloglamanın temel mantığı ve prensibi “iletişim ve diyalogtur”. Bu yüzden müşterileriniz sıklıkla yeni yazılara yorum yaparak sizinle iletişim kuracak ve sonucunda da müşteri kitleniz ile aranızda kalıcı ve güncel bağlar kurulacaktır.Blog sahibi olmanın pazarlama ve satış konusunda da etkin rolü vardır. Kurumsal bloglar belirli bir aktivite düzeyine ulaştıktan sonra ürün ve hizmetlerin tanıtımı amacı ile çeşitli reklam ve kampanya duyuruları yapabilir hatta belirli modül ve platformlar oluşturarak doğrudan satış gerçekleştirilebilir.

 


Onay Keleş
Uzun yıllardır internet projeleri yöneten yazar; wordpress, teknoloji, dizi ve internet kategorileri ile ilgili içerik üretmektedir.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant implant veneers Gülüş Estetiği Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Replika Saat | Rolex Saat