Kolay yoldan wordpress tabanlı kişisel blog kurmak

1 dakika


WordPress tabanlı kişisel blog sitesi kurmak isteyenler için bu anlatım çok kısa olacak. Dikkat!

Hazırladığınız içerikleri, çektiğiniz fotoğrafları ve ya kendinize özgü yeteneklerinizi internet üzerinden kitlelerle paylaşmak isterseniz kişisel blog siteleri en ideal yoldur. Kişisel blog sitesi kurmak sanıldığı gibi zor değil. Öyle bazı detaylı internet sitelerinde yazıldığı gibi onu oradan oraya aktar. İnternet tarayıcısına wp-confing yaz falan geçeceğiz bunları!

KİŞİSEL BLOG KURMAK İÇİN TEK YOL; WORDPRESS HOSTİNG

WordPress tabanlı kişisel blog kurmak isteyenler için hosting firmaları uzun bir suredir WordPress Hosting hizmeti veriyor. Sizlerde Hosting ( kişisel içeriklerinizi yayınlayacağınız alan) firmalarında wordpress hosting alınız. Normal hosting dışında tek özelliği hosting firmanız sizlere wordpress sitenizi kurarak gerekli bilgilerle teslim ediyor. Sizin yapacağınız tek şey ödemenizi gerçekleştirmek! Domain sahiplerinin dns ayarlarını yeni

HOSTİNG VE DOMAİN NEDİR?

En kolay tarifle interneti bir tarla düşünün ve bu tarlanın size ait kısmına Hosting denir. Bu tarlaya bir isim vermek istediğiniz zamanda bu olayın adı Domain olur.

otekiadam.com bir domaindir ve burası da benim tarlamdır.


Onay Keleş
Uzun yıllardır internet projeleri yöneten yazar; wordpress, teknoloji, dizi ve internet kategorileri ile ilgili içerik üretmektedir.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. WordPress basit bir PHP yazılımı. Ancak WordPress hosting konuısunda dikkat edilmemeli. Hiçbir ekstra özelliği bulunmamakla birlikte tamamen pazarlama tekniği olarak öne sürülmüş bir şey.

implant implant veneers Gülüş Estetiği Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Replika Saat | Rolex Saat