Kişisel Blog Sitelerinin Geleceği

1 dakika


Kişisel blog, ürettiğiniz içerikleri ve ya tecrübe ile bilgi birikiminizi kitlelerle paylaşma konusunda önemli bir yol. Özellikle günümüzde hem ülkemizde hemde dünyada internet kullanma oranının büyük artış göstermesi paylaşmak ve para kazanmak isteyenleri kendisine çekiyor. Ancak herkesin popüler olan bir mesleği seçmesi gibi kişisel blog kurması devamlılık ve bilinirlik konularında zorluklar çıkarıyor.

Özgün olmayan ve tekrarlanmış içeriklerin paylaşılması bana göre kişisel blog dünyasının sonu getiriyor. Haber sitelerin ve büyük sitelerin de google üzerinde yaptığı büyük seo çalışmaları sayesinde ziyaretçi kitlesi kendine çekmelerini de sayarsak. Artık sadece sosyal medya sitelerinin profil sayfaları kişisel blog olarak kullanacağız gibi geliyor.


Onay Keleş
Uzun yıllardır internet projeleri yöneten yazar; wordpress, teknoloji, dizi ve internet kategorileri ile ilgili içerik üretmektedir.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Doğru bir tespit olmuş. İçerik konusunda özgün olabilenler hala ayakta kalabiliyor ama kendini tekrarlayanların sayısı çok fazla

  2. Şahsen size biraz katılmak ve birazda katılmamakla birlikte haklısınız.
    Ama şöyle ki kişisel blog kurup özgün ve yeni yazılar hala kullanıcılar ve arama motorları tarafından çok değerli. Yani haber siteleri dediğiniz gibi seo çalışması yapsa bile haberler genel olduğu için bana göre google niş bloglara daha önem veren bir sistem.
    Ayrıca google sosyal medya biraz nasıl diyeyim insan istediği gibi tepkiler alamıyor nedeni ise arkadaşın olmayana veya sayfayı beğenmeyenler seni bulamaz. Fakat kişisel blogta özgün ve güzel yazanı google olsun diğer arama motorları olsun değer veriyor.
    Bu konuya ayrıca değindiğiniz için teşekkür ederim.

implant implant veneers Gülüş Estetiği Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Replika Saat | Rolex Saat