Kişisel blog sahiplerinin özgün içerik sorunu

1 dakika


Kişisel blog sahiplerinin en büyük sorunu bu sanırım! Özgün içerik üretememek! Özgün içerik üretememenin faktörleri nelerdir? Göz atalım!

Özgün içerikler üretememenin bir çok etkeni var. Bunlardan en göze batanı kişisel blog sahiplerinin ve ya kişisel blog kurmak isteyenlerin ilgilediği alanlar değil de, daha çok ziyaretçi  ve para kazandıracak alanlar ve bilgi sahibi olmadığı alanlarla ile ilgili içerikler üretmeye çalışması. Bu çalışmanın sonucu mu ? Aşırı maliyetler + kişisel hedeflere ulaşamamanın verdiği hayal kırıkları. Ancak tüm girişimler böyle sonuçlanmıyor. Aşırı reklam ve seo maliyetlerini göz alıp yolunuza devam ediyorsanız elbet emeğinizin karşılığını alırsınız.

Diğer bir etken ise büyük haber sitelerinin hemen hemen her konuya el atması ve google üst sıralarında çıkması! Resmen biz kişisel blog sahiplerine yazacak ve konuşacak alan bırakmıyorlar. WordPress, wordpress eklentiler ve wordpress ücretsiz temalar ile alakalı haber bile yapıyorlar. Eeee yok artık a.m.k!

Önemli bir faktör olarak gördüğüm diğer bir detay ise, ilgilendiği alanlarla ilgili içerikler üreten kişisel blog sahiplerinin piyasadaki diğer kişisel blog sitelerini tekrar etmesi.


Onay Keleş
Uzun yıllardır internet projeleri yöneten yazar; wordpress, teknoloji, dizi ve internet kategorileri ile ilgili içerik üretmektedir.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant implant veneers Gülüş Estetiği Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Replika Saat | Rolex Saat