iOS 12 Tanıtıldı İşte Gelen Yeni Özellikler!

1 dakika


Teknoloji dünyasının dev markası Apple, yaptığı tanıtım gecesi ile IOS 12 adını verdiği yeni işletim sistemini tanıttı. Amerika’nın Kaliforniya kentinde gerçekleştirilen WWDC18 etkinliğinde tanıtılan işletim sisteminin özellikleri kullanıcılar arasında yoğun bir ilgi ile karşılandı. IOS 11 işletim sisteminden daha hızlı bir performans gücü ile ön plana çıkan işletim sisteminin özelliklerini biraz incelemek gerekirse,

BİLDİRİMLER GRUPLANDIRILDI

Telefonunuza konuşma programından tutun, kullandığınız uygulamalara kadar birçok yerden bildirim geldiği zaman hepsi alt alta olacak bir şekilde sıralanıyordu. Yeni güncelleme ile artık aynı uygulamadan birden fazla bildirim geldiği zaman gruplandırma yapılarak hem performans hem de kullanım kolaylığı sunuluyor.

GELİŞTİRİLMİŞ RAHATSIZ ETME MODU

Telefonun şarj etmesi ve daha performanslı çalışabilmesi için yapılan özelliklerden biri de gelişmiş rahatsız etme modu olarak ön plana çıkıyor. Aktif edildiği zaman ekrana dokunulmadığı sürece karanlık modda çalışmayı sürdüren işletim sistemini daha verimli kullanabilmek için denetim merkezinden detaylı ayarlama yapmak gerekiyor.

Farklı BİR BAKIŞ: ARKİT 2.0

Günümüzde sanal gerçeklik teknolojisi son hız gelişirken, Apple bu duruma kayıtsız kalamazdı. Arkit 2.0 uygulaması ile kamerayı tuttuğunuz bir yapının üç boyutlu halini telefondan alarak sanal gerçekliğe uyarlayabiliyorsunuz.

DİĞER ÖZELLİKLER

Açıklanan birçok özellik olmasına rağmen açıklanmayan ve halen gizli kalan birçok özellik bulunan işletim sisteminde şimdiye kadar tespit edilen ve Apple tarafından açıklanan bazı diğer özellikleri listelemek gerekirse,

Uygulamalar @ daha hızlı bir şekilde açılacak.
Klavye sistemi aynı şekilde P daha hızlı olacak bir şekilde açılacak.
iBooks uygulaması kaldırıldı. Yerine Apple Books uygulaması getirildi.
Sesli notlarınızı eş zamanlı olarak iPad ile beraber kullanabileceksiniz.
Apple News kendi içerisinde birtakım güncellemeler aldı.
CarPlay uygulamasında navigasyon desteği geldi.

IOS 12 NE ZAMAN TELEFONLARA GELECEK?

Eylül ayında ıPhone 5S ve üstü tüm telefonlara IOS12 işletim sistemi gelecek. iPadAir ve iPad Pro cihazlara ise 5 ve 6. Nesil üstü cihazlara gelecek.


Onay Keleş
Uzun yıllardır internet projeleri yöneten yazar; wordpress, teknoloji, dizi ve internet kategorileri ile ilgili içerik üretmektedir.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant implant veneers Gülüş Estetiği Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Replika Saat | Rolex Saat