İnternet üzerinden para kazanmak isteyenler; Çalışacaksınız!

2 dakika


İnternet üzerinden para kazanmak isteyenler için çeşitli iş fikirleri vardır. Ancak bu iş fikirlerini gerçekleştirmek ve internet üzerinden para kazanmak için tek yol çalışmaktır. İnternet üzerinden para kazanmanın yolları;

Kişisel blog ile para kazanmak

Bence en zor para kazanma yöntemi budur. Kişisel blog kurmak kolay! Ama bir blog’un devamlılığını sağlamak ve özgünlüğünü korumak çok güç. Para kazanma konusuna gelirsek iş çok farklı yollar gidiyor. Kişisel blog açmadan hangi alanda iyi olduğunuza karar verin. Çünkü devamlılık açısından yeni içerikler bulmak ve yazmak insana zor geliyor.

Para kazandıracak kelimeler için kişisel blog açıyorsanız özgün olmak zorundasınız. Google da Üst sıralara ancak bu şekilde çıkabilirsiniz. Aynı zamanda yazılarınız başlıklarına para kazandıracak anahtar kelimelerinizi koymayı unutmayınız. Bu yollarla sitenize yüksek hit gelecektir. Yükse hitli kişisel blog sitenizden hem google adsense üzerinden para kazanabilirsiniz hem de tanıtım yazıları ve link satışları ile internet üzerinde para kazanabilirsiniz.

Amacınız dizi haberler, sinema haberleri ve borsa vb. google üst sıralara çıkmada zor olan kelimeler ise maliyetli bir süreç bekler sizi. Çünkü unutmayın bu alanlarda rekabet edeceğiniz rakipler uzun süredir bu işlerde. Bütçeniz az ise reklam maliyetleri ile mücadele edemezsiniz. Ancak yüksek maliyetlere katlanabilirseniz sonunda para kazananların arasına girersiniz.

Makale yazarak ve ya editörlük yaparak para kazanmak

İnternet üzerinden para kazanmanın en kolay yoludur.  WMARACİ ve R10 gibi büyük forum sitelerinde uygun kategorilerde konu açarak ihtiyaç sahibi sitelere makale ve ya editörlük yaparak para kazanabilirsiniz. İşinizi kaliteli, düzgün ve seo uyumlu yazarsanız sürekli iş alırsınız. Bu yolla evini geçindiren insanlar var. Tavsiye ederim!

Alan adı (domain) al-sat yaparak para kazanmak

Çok riskli iş. Yeni site açacakların isim bulmak gibi zor bir meselesi var. Tüm jenerik isimler dolduğu için yeni isim üretmekte zor. Ancak alınmış tüm alan adları belli bir düşme süresi vardır. Bu düşme süresinde sizler yakalayıp sahip satışa çıkarabilirsiniz. Değerli alan adları bulabilirseniz. Para kazanabilirsiniz. Ama çok riskli ve uzun süreli getirisi olan bir iştir. Tavsiye etmem ama internet üzerinden para kazanmak için bir yoldur.

Grafik tasarım ve ya yazılım uzmanlığı ile para kazanmak

Grafik tasarım ve ya yazılım dilleri biliyorsanız. Homeofis çalışarak internet üzerinden para kazanabilirsiniz. Bilmiyorsanız öğrenme eğimli biri iseniz. Öğrenmenizi tavsiye ederim internet üzerinden dersleri bulabilirsiniz. Dediğim gibi wmaraci ve ya r10 gibi sitelerde büyük firmalar da mevcut güzel paralar kazanabileceğiniz bir çevre edinebilirsiniz.


Onay Keleş
Uzun yıllardır internet projeleri yöneten yazar; wordpress, teknoloji, dizi ve internet kategorileri ile ilgili içerik üretmektedir.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant implant veneers Gülüş Estetiği Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Replika Saat | Rolex Saat