İnternet sitesi kurarak internetten para kazanmak

2 dakika


Birçok insan internetten para kazanmanın çok zor bir iş olduğunu zanneder. Bu şekilde para kazanmaya karşı inançları yoktur. Bunun asıl nedeni sabırlı ve araştırmacı olmayışlarıdır. Siz ne kadar çok araştırmayı seven ve sabırlı biriyseniz internetten o kadar fazla para kazanırsınız. Herkesin rahatlıkla yapabileceği bir internetten para kazanma yöntemi olan ‘ site kurarak para kazanma ‘ yöntemini bu makalede açıklayacağım.

İnternetten Para Kazanma Nasıl Gerçekleşir ?

Eğer internetten para kazanmak istiyorsanız ilk olarak mantığını çözmelisiniz. Bu işin mantığında ilk olarak reklamlar gözümüze çarpmalıdır . Reklam verenler , daha fazla müşteri bulabilmek adına reklam şirketlerine para ödeyerek işletmelerini ileri seviyelere taşımak isterler. Yani paralarını işletmelerini hızlı bir şekilde büyütecek bir sermaye olarak kullanırlar. Yeni açılmış olan işletmeler ilk müşterilerini bulmak adına reklam verirken , ileri seviye işletmeler ise kartopu etkisi denilen gittikçe artan bir büyüme hızına ulaşmak için reklam verirler. Reklamlara dökülen bu paralar birçok farklı platform üzerinden insanlara aktarılır. Bazen reklamlara tıklanma başına bazen ise reklam görüntülenmesi başına platform sahibine para aktarılır.

İnternetten para kazanmak amacıyla kurulan bu platform ; bir site , Youtube kanalı , sosyal medya sitesi veya bir uygulama olabilir. Herkes kendisinin ilgili olduğu bir kategoride ve bu platformlardan birinde içerikler oluşturarak reklam alabilir. Aldığı reklamlar eğer otomatik ayarlı bir reklam hizmeti değil ise kategoriye uygun şekilde reklam alınmalıdır. Bahsetmiş olduğum otomatik ayarlı reklam hizmeti olarak genellikle Google’ın bir hizmeti olan Adsense kullanılır. Site kategorisini otomatik olarak anahtar kelimeler ile anlayarak ona göre reklam gösterir. Ayrıca ziyaretçinin kullandığı dil de otomatik ayara bir örnektir.

İnternetten para kazanmak
İnternetten para kazanmak

Site Kurarak İnternetten Para Kazanmak

Reklamların mantığını kavradığımıza göre site kurarak para kazanma olayına geçiş yapabiliriz. İnternet üzerinde çok fazla çeşitli site bulunmaktadır. Bu sitelerin bazılarına örnek vermek gerekirse ; düzenli olarak makalelerin paylaşıldığı siteler , forum siteleri , dizi ve film siteleri , sadece tek bir konu üzerine kurulu siteler ve e-ticaret siteleri örnek olarak verilebilir.  En klasik yöntem olarak düzenli makale yayınlamak sizi sürekli olarak bir şeyler yazmak zorunda bırakabilir. Sitenizin sürekli olarak sıralamalarda yukarı çıkmasını istiyorsanız düzenli bir şekilde makale yayınlamalısınız. Makaleleri kendiniz yazmak zorunda değilsiniz . Serbest olarak yazarlık yapan birine uygun fiyatlara makale yazdırabilir , zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Makale yazarken en çok dikkat etmeniz gereken şey SEO uyumudur. Anahtar kelimeleri, etkili bir şekilde makale içerisinde kullanmalısınız. Düzenli bir şekilde makale yayınladığınızda , sitenizin trafiği sürekli olarak artacaktır . Kazandığınız paranın üzerinde kategorinin etkisi oldukça fazladır. Az trafikle yüksek gelirler elde etmek istiyorsanız , internet üzerinde çok fazla eşi olmayan bir kategori ya da alt kategori seçmelisiniz. Alt kategoriler genellikle daha belirli bir kitleye hitap etseler de reklam kazançları daha yüksek olabilir. Bu yüzden anahtar kelime araştırması yaparak buna göre makaleler hazırlamak internetten para kazanma olayında en etkili stratejidir. Görüntülü reklamlar dışında sitenizde ürünlerden bahsediyorsanız satış ortaklığı ile de ekstra para kazanabilirsiniz. Satış ortaklığı siteleri aracılığı ile ürün linkini makale içerisinde paylaştığınızda satış başına komisyon ya da linke tıklama başına bir ücret kazanabilirsiniz.


Onay Keleş
Uzun yıllardır internet projeleri yöneten yazar; wordpress, teknoloji, dizi ve internet kategorileri ile ilgili içerik üretmektedir.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant implant veneers Gülüş Estetiği Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Replika Saat | Rolex Saat