İlk youtube videosu ve ilk youtuber kimdir?

1 dakika


Hiç youtube yüklenen ilk video görüntüsünü merak etmişmiydiniz? Peki ilk youtuber!

Büyük şirketlerin çalışanlarının ayrılıp yeni girişimlerde bulunduğu ve iyi paralar kazandığı olaylarını biliyoruz. Çok denk geliyoruz. İşte Jawed Karim ve diğer iki arkadaşı bir örnek diyebiliriz. Paypal’dan ayrılarak 15 Şubat 2005’te Youtube kurdular. Bugün youtube geldiği nokta gerçekten büyüleyici. Kullanıcı sayıları aylık milyarları aşıyor. Bende dahil olarak youtube üzerin bir şeyleri izlemeyi sevenler için soruyorum. Hiç youtube yüklenen ilk video görüntüsünü merak etmişmiydiniz? Peki ilk youtuber’in kim olduğunu ?

İlk kuruluş anlarında youtube yüklenen ilk video ve video içeriğinde kurucusu Jawed Karim hayvanat bahçesinde bir şeylerden bahsediyor.  13 Yıl önce 25 Nisan 2005  tarihinde yüklenen bu video ile ilk youtuber Jawed Karim diyebiliriz.


Onay Keleş
Uzun yıllardır internet projeleri yöneten yazar; wordpress, teknoloji, dizi ve internet kategorileri ile ilgili içerik üretmektedir.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Hatırladım ben bu videoyu 🙂 birçok yerde paylaşılıyor ilk YouTube videosu diye o yüzden izlenme sayısı artmaya devam eder.

implant implant veneers Gülüş Estetiği Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Replika Saat | Rolex Saat