Hepsi Birbirinden Güzel Nicholas Cage Filmleri

3 dakika


Nicholas Cage Hollywood sinemasının önemli isimlerinden biri. Dünya çapında tanınmasının yanında ülkemizde de oldukça sevilen bir isim.Bu yazımızda onun birbirinden güzel 8 filmini derledik.

1- Face/Off – Yüzyüze – 1997 – İMDb: 7.3

FbI ajanı olan Sean Archer,oğlunun katili olarak azılı bir suçlu olan Castor Troy’u görmektedir. Nihayet birgün Archer Troy’u yakalar ve onunla kavga ederken Troy’un tüm Los Angeles’ı havaya uçurucak bir bomba ürettiğini öğrenir.Bombanın yerini yalnızca Troy’un kardeşi Pollux bilmektedir ve o da konuşmamaktadır.Archer son çare olarak,insanların yüzünü kesip baştan aşağı başkasının yüzü ile değiştirebilen bir doktora başvurur.Ama bu sayede Pollux’tan bombanın yerini öğrenebilmektedir.John Woo’nun yönetmenliğini yaptığı filmde Nicholas Cage ile John Travolta birlikte oynamaktadırlar.

2- Matchstick Man – Üçkağıtçılar – 2003 – IMDb: 7.3

Roy ve Frank büyük paraların peşinde olan soygunculardır. Roy’un kızı da üçkağıtçılık yöntemlerini ve nasıl yapıldıklarını öğrenmeye çok isteklidir ve böylelikle artık onların yeni ortağı olmuş olur.Bu komedi filminde olaylar beklenmedik şekilde gellişiyor ve eğer eğlenmek,sürprizlerle karşılaşmak istiyorsanız bundan daha güzel bir film bulamazsınız.Filmde Nicolas Cage Roy karakterini canlandırmaktadır.

3- The Rock – Kaya – 1996 – 7.4

Bir grup isyancı deniz komandosu, kimyasal silahlar kullanarak Alcatraz adasını ele geçirir ve adadaki turistleri rehin alır.İsyancıların lideri,eski bir generaldir.Rehinelere karşılık,yapılan gizli operasyonlarda ölen askerlerin ailelerine ödemek için 100 milyon dolar fidye istemektedirler.Eğer bu fidye ödenmezse San Fransisco körfezini ellerindeki kimyasal silahlar ile bombalayacaklarını söylerler.Onları yalnızca iki kişi durdurabilir.Micheal Bay yönetmenliğindeki filmde Nicholas Cage’e Sean Connery eşlik etmektedir.

4- Leaving Las Vegas – Elveda Las Vegas – 1995 – İMDb: 7.6

Yönetmenliğini Mike Figgis’in yaptığı filmde Ben Anderson,dibi bulmuştur.Yazar olarak kıt kanaat geçinmektedir.Karısı,çocuğunu da yanına alarak evi terketmiştir.Ayrıca Ben’in içki sorunları da vardır.İçkiye olan bağımlılığını bir türlü bırakamamaktadır.Las Vegas’ta,içki problemi devam ederken,hayatına Sara adında bir fahişe girer ve bir şeyler değişmeye başlar.Belki de tüm yaşantısı…

5- Lord Of War – Savaş Tanrısı – 2005 – İMDb: 7.6

Yuri Orlov,dünyaca ünlü bir silah taciri olarak büyük ordulara ve tabiki diktatörlere silah pazarlayarak yaşamını sürdürmektedir.Başta kardeşi Vitaly de onunladır ama iş büyüyüp Uluslar arası boyutlara ulaşınca kardeşi bu işi bırakır.Yuri asla vazgeçmez ve hatta gönlüne göre bir aile dahi kurar.Ancak ailesi onun silah işinde olduğunu bilmemektedir.Alelade bir nakliye şirketinin sahibi zannetmektedirler.Filmin yönetmeni Andrew Niccol’dur.

6- Planet Terror – Dehşet Gezegeni – 2007 – İMDb: 7.6

William ve Dakota Block,bir gece evlerinin arka bahçesinden gelen seslere uyanırlar.Ne olduğunu anlayabilmek için dışarı çıktıklarında dehşet verici bir manzara ile karşılaşırlar.Bir patlama olmuştur ve ortalığa değişik bir gaz yayılmıştır.Bu gazı soluyanlar şiddet düşkünü oluyor ve saldırganlaşarak ortalığa dehşet saçmaktadırlar.Bu saldırılarda bacağı kopan dansı Cherry ve onun eski erkek arkadaşı Wray de William ve Dakota’ya katılırlar ve olayların ardındaki sırrı çözmeye çalışırlar.Filmin yönetmenliğini Robert Rodriguez yapmaktadır.

7- Adaptation – Tersyüz – 2002 – İMDb: 7.7

Spike Jonze’nin yönetmenliğini yaptığı filmde ana karakter Charlie Kaufman,en ünlü kitaplarından birini senaryolaştırmaya çalışmaktadır.Ancak çok uğraşmasına rağmen bir türlü senaryoda yeni adımlar atamaz.Gitgide tıkanmaktadır.Ayrıca ikiz kardeşi de son derece başarısız bir gerilim senaryosu yazmaya çalışmaktadır ve Kaufman bir yandan da onunla didişmektedir.Her geçen gün Charlie kendini kaybetmekte ve başını belaya sokmaktadır.

8- Kick-Ass – Göster Gününü – 2010 – İMDb: 7.7

Matthew Vaughn’in yönetmenliğini yaptığı film,Mark Millar’ın aynı adlı çizgi romanından sinemaya uyarlanmıştır.Dave süper kahramanlara ve çizgi romanlara ilgi duymaktadır.Birgün süper kahraman olmaya karar verir.Biir süper kahraman kostümü tasarlayıp kötülerin peşine düşer.Lakin Kick-Ass’in karşısına birbirinden ilginç başka kahramanlar çıkmaktadır.Tabiki bu onun için beklenmedik bir durumdur.


Onay Keleş
Uzun yıllardır internet projeleri yöneten yazar; wordpress, teknoloji, dizi ve internet kategorileri ile ilgili içerik üretmektedir.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant implant veneers Gülüş Estetiği Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Replika Saat | Rolex Saat