Dünyanın en hızlı internetini kullanan ülke ve ülkeler

1 dakika


Uluslararası Telekomünikasyon Birliği’nin ( ITU ) yapmış olduğu araştırma göre Dünya’nın  en hızlı internetini Güney Kore kullanıyor. Yapılan bu araştırmanın raporunda ilk 20 ülke sıralamasında ise Türkiye yer almamakta.

Uluslararası Telekomünikasyon Birliği’nin yapmış olduğu yeni araştırma raporuna göre dünyada en hızlı interneti kullanan  ülkeler belirlendi. Bilindiği üzere yapılan bir önceki araştırmada Danimarka dünyanın en hızlı internetini kullanan ülkeydi. Ancak Uluslararası Telekomünikasyon Birliği’nin yapmış olduğu bu yeni araştırma ile Güney Kore, Danimarka’nın elinden bu birinciliği kapmış oldu. Böylece Danimarka şu anda Güney Kore’den sonra dünyanın en hızlı internetini kullanan ikinci ülke olma unvanını elde etti. Güney Kore ve Danimarka’dan sonra ise dünyanın en hızlı internetinin kullanıldığı ülkeler arasında sırayla; İzlanda, İngiltere ve İsveç gibi gelişmiş Avrupa ülkeleri yer alıyor. İlk 5’te yer alan İngiltere ise son 5 yıl içinde onuncu sıradan dördüncü sıraya yükselmeyi başarmış oldu.

Amerika Birleşik Devletleri 15. Sırada yer alır iken Almanya ise listede 14. Sırada yer almakta. Türkiye ise dünyanın en hızlı internetini kullanan ülkeler arasında 69. Sırada yer alıyor. Dünyada interneti en yavaş kullanan ülkeler arasında Madagaskar, Malawi, Eritre ve Etiyopya gibi ülkeler bulunmakta. Şu anda dünyanın en yavaş internetini kullanan ülke ise Çad.

 

dünyanın en hızlı interneti
dünyanın en hızlı interneti

Onay Keleş
Uzun yıllardır internet projeleri yöneten yazar; wordpress, teknoloji, dizi ve internet kategorileri ile ilgili içerik üretmektedir.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant implant veneers Gülüş Estetiği Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Replika Saat | Rolex Saat