Çerçevesiz Ekranlı ve Kameraları Gizlenebilen Oppo Find X Tanıtıldı!

1 dakika


Telefon kullanıcılarının merakla beklediği Oppo Find X nihayet tanıtıldı. İlgi çeken tasarımı ve sunduğu özelliklerle rakiplerini zorlayacak olan Oppo Find X, telefon piyasasına iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor.

Oppo Find X Teknik Özellikleri

Kavisli bir gövde ile gelecek olan Oppo Find X, gövdesine gizlenmiş olan kamera sistemiyle dikkatleri çekmeyi başarıyor. Çentiksiz telefonlar furyasına katılan Oppo Find X, ön ve arka kamerasını gizlemeyi sağlayan mekanizması ile farkını ortaya koyuyor. Yüzde 92.25‘lik ekran gövde oranına sahip olan cihaz, 6,4 inçlik Full HD+ OLED ekran deneyimi sunuyor.

Snapdragon 845 işlemcisi ile gelecek olan Oppo Find X8GB RAM kapasitesine sahip. Cihaz ayrıca 256GB dahili depolama alanı sunuyor. Android 8.1 Oreo işletim sistemiyle telefon kullanıcılarını karşılayacak olan Oppo Find X3750 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip. Cihazın hızlı şarj desteği sunacağını ve çift SIM kart desteğine sahip olacağını da belirtmekte fayda var. Üç boyutlu yüz tanıma sistemi barındıran 25MP çözünürlüklü ön kamerası ise, cihazın dikkatleri çeken özelliklerinden bir diğeri. Arka kamera özelliğine göz attığımızda, Oppo Find X‘in 16MP ve 20MP çözünürlük sunan çift kameraya sahip olduğunu görmek mümkün. Ön ve arka kameraları gizleyen mekanizmanın, kameraya ihtiyaç duyulan anlarda 0,5 saniyelik bir sürede açılıyor olması ise, bu mekanizmanın kullanıcıların zamanından çalmayacağını gösteriyor.

 

Oppo Find X Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Dünya genelinde aynı anda satışa sunulacak olan Oppo Find X için belirlenen etiket fiyatı 999 euro. Telefonun tüm özellikleri göz önünde bulundurulduğunda, fiyatın pek uçuk olmadığı söylenebilir. Bunun yanı sıra Oppo Find X‘in tüm dünya ile birlikte Eylül ayında Türkiye pazarında yerini alması bekleniyor.


Onay Keleş
Uzun yıllardır internet projeleri yöneten yazar; wordpress, teknoloji, dizi ve internet kategorileri ile ilgili içerik üretmektedir.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant implant veneers Gülüş Estetiği Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Replika Saat | Rolex Saat