Blogger Site Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

2 dakika


Blogger altyapılı bir kişisel blog veya site açarken öncelikle Blogger altyapısının sistemde dosya depolamamıza izin vermediğini ve bizi bir takım şeylerden kısıtlı tuttuğunu bilmeniz gerekiyor. Ancak stabil çalışması ve hosting ihtiyacı gibi ekstra masraflar ortaya çıkarmaması da Blogger kullanan kişiler için büyük bir avantaj. Webmaster forumlarında Blogger ve WordPress karşılaştırması çokça yapılır ve kimi zaman Blogger, kimi zamanlarda ise WordPress daha avantajlı seçilir. Ancak bir gerçek var ki, Blogger siteler masrafsız ve yeni başlayanlar için harika bir platformdur. Blogger sizin için internet dünyasına giriş aşamasında harika bir araç olacaktır. Bir Blogger blog açarken aşağıdakilere dikkat etmelisiniz;
– İnternet üzerinde bulunan binlerce tema veya Blogger içerisinde bulunan hazır temalardan istediğinizi ve yazacağınız yazılar ile uyumlu olanı seçmelisiniz. Eğer bir haber sitesi kuracaksanız daha geniş özellikli ve Mag olarak geçen tema türlerini tercih etmelisiniz.
– Bloglar için olmazsa olmazlardan birisi de logodur. Bu logo sizi ve bloğunuzu temsil edeceği için profesyonel görünen ve siteye uyumlu olacak bir logo seçmelisiniz.
– Siteniz için SEO çalışması yapmak istiyorsanız meta etiketleri denilen kodları sitenizin içine eklemeli ve kendinize uygun bir biçimde düzenlemelisiniz.
– Bir kitle oluşturmak istiyorsanız mail abonelik kısımları ve bildirim alma butonu eklemelisiniz. Bu sayede sitenize giren ve sizden memnun kalan kişiler yeni yazılarınızdan da hızlı bir şekilde haberdar olacaktır.

Blog Sitesinin Reklamını Nasıl Yaparım

Blog sitelerinin reklamını yaparken aynı kategoride hizmet veren ve sizden daha popüler blog veya sitelerin yorum kısmında kendi sitenizi tanıtabilir ve insanların sizden haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Blog sitelerinin reklamını yapmak için en uygun platformlardan birisi de özellikle Webmaster platformlarıdır. Burada direkt olarak internet dünyası ile iç içe olan insanlar bulunduğu için sizin sitenizi ziyaret edebilir ve eksiklerinizi size söyleyebilirler. Bu da kendinizi geliştirmeniz açısından faydalı olacaktır.

Arama Motorlarında Üst Sıralara Çıkmak

Bloğunuzun özellikle çok rekabet olan kelimeler arasında üst sıralarda bulunmasını istiyorsanız bu takım SEO çalışmaları yapmanız gerekiyor. Bunlar;
– İç ve Dış Seo
– Backlink Çalışmaları
– Tanıtım yazısı almak
– Tercihe göre Adwords reklamı vermek. (Bu sizin inisiyatifinize kalmıştır)
Kısacası bu işte güzel noktalara gelmek istiyorsanız bir miktar parayı gözden çıkarmanız gerekmektedir. Fakat bu iş para ayırmadan da yapılabilir tabii ki fakat bunun için özgün içerikler ve mümkün olduğunca sosyal medya platformlarından kullanıcı çekmelisiniz. Bu sizin daha hızlı gelişmeniz açısından faydalı olacaktır.

Onay Keleş
Uzun yıllardır internet projeleri yöneten yazar; wordpress, teknoloji, dizi ve internet kategorileri ile ilgili içerik üretmektedir.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant implant veneers Gülüş Estetiği Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Replika Saat | Rolex Saat