Aston Martin Yeni Otomobili DBS Superleggera’yı Tanıttı!

2 dakika


Aston Martin‘in amiral gemisi olarak görülen yeni modeli tanıtıldı. DBS Superleggera adlı otomobil, V12 motoru ve 715 beygirlik gücü ile dikkat çekiyor. Oval bir tasarıma sahip olan DBS Superleggera, keskin çizgileri de bünyesinde barındırarak asi ve güçlü bir duruş sergiliyor. Otomobilin diğer modellerine bakıldığında, DBS Superleggera‘nın daha sert göründüğünü söylemek mümkün.

aston marin DBS Superleggera
aston marin DBS Superleggera

 Aston Martin’in Yeni Gözdesine Detaylı Bir Bakış

DBS Superleggera‘da ilk göze çarpan şey, güncellenmiş egzoz sistemi oluyor. V12 motorunun egzoz sistemini yenileyen şirket, dört çıkışlı egzoz sistemine yer vermiş. Bu özelliği ise otomobilin çıkardığı sesi etkileyici kılıyor.

aston marin DBS Superleggera
aston marin DBS Superleggera

 Sport Plus, Sport ve GT adı verilen üç farklı modu bulunan DBS Superleggera, alüminyum şasiye sahip. Bu da otomobili oldukça hafif ve bir o kadar güçlü kılıyor. Aracın yol tutuşunu sağlamlaştıran çift salıncaklı çoklu bağlantılı süspansiyon sistemi ise, zemin geri bildiriminden daha iyi geri dönüşler alınmasına olanak tanıyor. Kaputun altında yer alan 5.2 litrelik V12 motoru sayesinde 900 Nm tork ve 715 beygirlik güç üretebilen otomobil, bu gücünü yeni sekiz ileri otomatik şanzımanı sayesinde arka tekerleklerine aktarabiliyor.

aston marin DBS Superleggera
aston marin DBS Superleggera

Otomobil, 0-100 km/h hızına sadece 3.4 saniyede ulaşıyor. Maksimum hızı 340 km/s olan Superleggera, 160 km/s hıza ulaşmak için 64 saniye harcıyor. DBD Superleggera‘nın donanımları da göz doldurucu görünüyor. Deri döşeme, anahtarsız motor çalıştırma özelliği, anahtarsız giriş, 360 derecelik bir kamera ve lastik basıncı izleme sistemi bu özelliklerden sadece birkaçı. Otomobilde telefon hattı, bilgi eğlence sistemi, iPod ve İphone USB çalma özelliği, navigasyon gibi detayların da es geçilmediğini hatırlatalım.

 


Onay Keleş
Uzun yıllardır internet projeleri yöneten yazar; wordpress, teknoloji, dizi ve internet kategorileri ile ilgili içerik üretmektedir.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant implant veneers Gülüş Estetiği Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Replika Saat | Rolex Saat