Arkeolojik Kazılar Sonucu Ortaya Çıkan 4 İlginç Keşif

2 dakika


Uzay’ı bırakın dünyamızın bile hala keşfedilmemiş yerleri ve ayak basılmamış yerleri mevcut. Keşfedilmiş yerlerinden ortaya çıkan 4 ilginç keşfe göz atalım!

1-) Vampir Mezarları

Bulgaristan’da, göğüsten geçirilmiş demir çubuklarla çok sayıda gömülü ceset ele geçirilmiştir. Arkeolojik kanıtlar cesetlerin yaklaşık 700 yıl öncesine ait olduğunu göstermektedir. Bulgu, Batı Avrupa ve Amerika’daki cadı inançları gibi, vampirlerin varolduğu Doğu Avrupa’daki güçlü inanışa da kanıtlar sunmaktadır.

2-) Piri Reis Haritası

1513’te Osmanlı amiral ve haritacı Piri Reis, kıtaları ve sahilleri tasvir eden bir dünya haritası hazırladı. En önemlisi, harita yüzlerce yıl önce olduğu gibi Antarktika kıtasını (1818’de keşfedilen) tasvir etti.
Piri Reis haritası, Antarktika kıtasının buzla kaplanmadan öncesini gösteriyor. Bu durum karşısında bazı araştırmacılar, ileri bilgi birikimlerinin deniz öncesi medeniyetinden uzak olduğunu belirttiler. Haritada ilginç bir şekilde Antarktika ve Güney Amerika bir kara köprüsü ile bağlantılı olarak gösterilir.

piri-reis-in-haritasi
piri reis

3-) Yabancı Kafatasları

1999’da küçük bir Meksikalı köyünde çok sayıda uzaylı benzeri kafatası ortaya çıkarıldı. Sahada, 13 tanesi deforme olmuş kafatasları biçimindeydi ancak iskeletler insandı. Yapılan araştırmalar sonucunda İspanyol öncesi nüfuslar arasında yaygın bir uygulama olan Kranial uzama ile Çocukluk döneminde, kafatasları iki ahşap levha arasında sıkıştırılırdı. Araştırmacılar, uzamış kafaların daha yüksek bir zekânın ya da muhtemelen sadece güzelliğin bir belirtisi olması için yapıldığını ileri sürmüşlerdir. Kranial uzama, dünyadaki çeşitli kültürler tarafından uygulanmıştır, en eski örnekler 10.000 yıl öncesine kadar dayanmaktadır.

4-) Turin Örtüsü

Torino’nun tartışmalı Örtüsü, Nasıralı İsa olduğuna inanılan bir insanın imgesini taşıyan keten bir bezdir. Bez, ilk olarak 1357 yılında Fransız bir sergide halka açıldı. 1988 yılında, 1260 ve 1390 yılları arasında kaleme alınan kumaşın bir köşesinde üç karbon eskime testi yapıldı ancak bazı araştırmacılar karbon tarihleme sonuçları ile ilgili endişeleri vurgulamaya çalışmışlardır ve karbon testi  başarılı olmamıştır. Öte yandan DNA testi de yapıldı, ancak test sonucu sadece öğenin, dünyanın dört bir yanından insanlar tarafından dokunulduğunu gösterdi. Zaten Bu zamana kadar da öğenin özgünlüğü oldukça tartışmalıydı. Vatikan, özgünlüğünü yorumlamaktan ve temsil ettiği şeylere söylemekten her defasında kaçınmaya çalışmıştır.

hazreti isa
hazreti isa

Onay Keleş
Uzun yıllardır internet projeleri yöneten yazar; wordpress, teknoloji, dizi ve internet kategorileri ile ilgili içerik üretmektedir.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant implant veneers Gülüş Estetiği Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Replika Saat | Rolex Saat