2019 model Audi A1 teknik özellikleri ve yenilikleri

2 dakika


Audi, küçük sınıf otomobil modellerinden biri olan A1‘i yenileyerek duyurdu. Yeni modelin oldukça agresif hatlara ve teknoloji kokan bir iç mekana sahip olduğunu görmek mümkün.

audi a1 2019
audi a1 2019

2019 Model Audi A1’e Genel Bakış

Alman otomobil firması Audi, B bölümünün premium kategorisinde yer alan A1 adlı modelini yeniledi ve resmi olarak tanıttı. Eski modelle kıyaslandığında çok daha net bir tasarımla gelecek olan otomobil, kabininde de teknolojik imkanları ilerletiyor. Yeni model 95 beygirden başlayıp 200 beygire kadar ulaşan geniş bir yelpaze ile satışa sunulacak.

Otomobilin iddialı tasarımına göz atıldığında, ön kısmında bulunan geniş ve tek parçalı ızgara göze çarpıyor. Otomobili daha keyifli hale getiren özelliklerinden bir diğeri ise LED ön farlar ve S Line gövde kiti. Audi A1‘in tasarımı arka kısma doğru yükselen oldukça net karakter hatları ve bel çizgisi ile farklılaşmayı başarıyor. Izgaranın hemen üzerinde bulunan üçlü yarık ise, şirketin efsanelerinden olan Sport Quattro‘ya yapılmış olağanüstü bir jest gibi görünüyor.

AUDİ A 2019 2
AUDİ A 2019 2

Yeni Modelle Gelen Teknolojik Güncellemeler

Audi A1 genişletilmiş hava girişlerini, yan eteklerini ve oldukça büyük görünen arka spoylerini opsiyonel S Line gövde kitine borçlu. Otomobil 11 ayrı renk seçeneği ile gelirken, kullanıcıları için kişiselleştirme imkanı sunan kontrast renk seçeneğini de beraberinde getiriyor. Audi A1‘in teknolojik kabini ise çağımızın gereksinimlerine cevap verir nitelikte tasarlanmış. A1‘e özgü olan tek parçalı havalandırma ızgarası, fonksiyonel direksiyon ve 10.25 inç dijital gösterge paneli ise dikkat çeken özelliklerinden sadece birkaçı.

AUDİ A1
AUDİ A1

Kullanıcılar İçin Kişiselletirme Seçenekleri

Otomobilin en etkileyici detaylarından biri de, iç ve dış mekan için sunulan kişiselleştirme seçenekleri. Müşterilerine üç ayrı trim seçeneği sunan Audi, 11 hoparlör barındıran Bang & Olufsen premium ses sistemi30 ayrı rengi bulunan abmiyans aydınlatma paketi ve 10.1 inç MMI multimedya ekranı ile göz dolduruyor.

Yeni Audi A1, güvenlik ve teknoloji kısmına da güzel dokunuşlarda bulunmuş. Direksiyona müdahale edebilen şerit takip sistemiacil fren destek sistemi, adaptif hız sabitleme ve park desteği gibi özellikleri bu dokunuşların en dikkat çekenleri. Otomobilin kaputunun altında da büyük sürprizler yerini almış. Burada 95HP ile 200HP arasında değişen, TFSI ailesinin üyesi olan 1.0, 1.5 ve 2.0 litrelik versiyonlarda motorlar görevini yerine getirecek. Çoğu A1 modelinin altı ileri manuel şanzımana ve yedi ileri çift kavramalı şanzımana sahip olacağını da belirtelim. Üç ayrı süspansiyon ayarı ile gelecek olan Audi A1standart süspansiyona ek olarak bir spor süspansiyon ve bunun yanı sıra ayarlama özelliği barındıran başka bir süspansiyon seçeneğine de sahip olacak.


Onay Keleş
Uzun yıllardır internet projeleri yöneten yazar; wordpress, teknoloji, dizi ve internet kategorileri ile ilgili içerik üretmektedir.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant implant veneers Gülüş Estetiği Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Replika Saat | Rolex Saat