Yeni keşfettiğim ve izlediğim yabancı diziler

1 dakika


Yabancı dizi sevenlerin cevap vermesi en zor sorusu; Sırada hangi diziyi izlesem acaba? Yeni bir dizi macerasından çıkmış olanlar için, eski dizileri tekrar tekrar izlemekten sıkılanlar için izlediğim ve yeni keşfettiğim yabancı dizileri kısaca anlatayım.

Altered Carbon & Şubat 2018

Bilim kurgu ve macera temalı dizinin hikayesi gerçekten çok ilginç ve merak uyandırıcıdır. Dizi de 250 yıl sonra başka birinin bedeninde dünya gelen bir adamın, dönemin en zengin adamın cinayetinin çözülmesi konusunda yaşadığı maceraları konu alıyor. Cinayeti çözmesini için 250 yıldır uyuyan bu adamı uyandıran kişi ise cinayet’e kurban gidenin ta kendisidir. Nasıl mı ? Çünkü dizi insan zihni bir bellek aracılığı ile başka bir bedene aktarılabiliyor. İnsanlar ki özellikle en zenginleri sonsuza dek yaşıyorlar. Kısaca konu bu ama izlerken bu konunun çok farklı boyutlara gideceğini göreceksiniz.

Aslında kısaca gelin – görümce kavgası da diyebiliriz 🙂 Bir blog yazısında görmüştüm bu özeti 🙂

Lost in Space & Nisan 2018

Dünya ya devasa büyüklükte bir gök taşı çarpıyor. Bunun sonucunda dünya tamamı bir toz bulut içinde kalıyor. Hayat yaşanmaz hale geliyor. Başka bir gezegen yaşamak için için insanlar seçiliyor. Bu insanları büyük sınavlar ve dersler ile seçiliyor. Bu şanslı insanlar dan olan Robinson Ailesi başka gezegene transfer sırasında gerçekleşen bir saldırı sonucunda rotalarının dışında ki bir gezegene düşüyorlar. Bu gezegenden kurtulmak ve bir an önce istedikleri hayat kavuşmak için mücadele veren Robinson Ailesinin en küçüğü olan erkek evlatları farklı bir canlı ile karşılaşıyor. Hikaye hikayeleri yaratıyor.

Star Trek: Discovery & Eylül 2017

Atılgan gemisinin döneminde 100 yıl sonrasını anlatan dizide, Discovery gemisinin mürettebatı ve onların başlarına gelene maceraları anlatıyor.

İzleme yeni başladığım Marco POLO onun için ayrı bir yazı paylaşacağım. 2016


Onay Keleş
Uzun yıllardır internet projeleri yöneten yazar; wordpress, teknoloji, dizi ve internet kategorileri ile ilgili içerik üretmektedir.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Lost in Space gerçekten kaliteli sağlam bir dizidir. ben de herkese tavsiye edebilirim. addının hakkını verir.

implant implant veneers Gülüş Estetiği Bağcılar Evden Eve Nakliyat | Replika Saat | Rolex Saat